Pies

gambit_18_1Imię domowe: Gambit
Imię hodowalne: Mi Sombra’s HARD ROCK
Data urodzenia: 10 kwietnia 2015

HD: A; ED: 0; Spondylosis free
MDR1: +/+
HSF4, CMR1: clear by parentage

OB-1

Gambit to mój pierwszy pies kupiony z myślą o uprawianiu sportu. Z jednej strony, planowany, wyczekiwany, nabywany z najwyższą ostrożnością. Z drugiej natomiast, w pewnych kwestiach będący całkowitym zaprzeczeniem tego, czego początkowo szukałam w czworonożnym partnerze do sportowych aktywności, niespodzianką i efektem decyzji będącej szalonym zrywem serca. Mimo wszystko, a może właśnie dlatego?, to on jest moją drugą połówką kynologicznego jabłka. Wspólnie stawiamy pierwsze kroki na ringach obedience, podróżujemy po Polsce, włóczymy się po polach i lasach. Dobrze nam razem żyć. Po prostu.

Jak Gambit się dorastał: wpis na 6 miesięcy, wpis na pierwsze urodziny, wpis na drugie urodziny, playlista z filmami z zawodów.

Osiągnięcia sportowe w obedience:
– Wawrzkowizna, 18.09.2016: lokata 1/7, 100/100 punktów, ocena doskonała;
– Sopot, 20.08.2016: lokata 2/9, 97/100 punktów, ocena doskonała.

***

Psem, z którym stawiałam swoje pierwsze kroki w kynologicznym świecie była Tytania (AUDREY HEPBURN z Arislandu), suka rasy seter irlandzki. Dzięki niej odkryłam w sobie pasję do psich sportów i nauczyłam się cierpliwości, wytrwałości i czerpania radości z najmniejszych nawet sukcesów w pracy z psem.

Tytania obecnie mieszka z moim byłym partnerem. A ja tęsknię.

Photo credit: Iza Łysoń Arts