Projekt Prezent 2015

Z pewnością wielu z Was zdążyło już przeczytać o Projekcie Prezent – zapoczątkowanej przez Karolinę z Futer Specjalnej Troski akcji, której celem jest obdarowanie jednego potrzebującego psa, wskazanego przez blogera. W organizację tegorocznej edycji zaangażowały się znane i lubiane psie blogi Aktywni z psami, Bohun PiesCo Pies Na To?, Futra Specjalnej Troski, Kudłacz Blog, NiuchaczOto Janka, Pieskie SprawyPies w Warszawie, Przez świat z labradorem, Psie Wędrówki, Urlop na etacie, West wkurzonyWymarzony pies, a także moja skromna osoba, czyli Pies do kwadratu. Mam nadzieję, że zdecydujecie się nas wesprzeć – bez Was Projekt Prezent nie ma sensu!

projektprezent

Regulamin

1. Wybieramy bezdomnego psiaka przebywającego pod opieką fundacji/ hoteliku/ domu tymczasowego. Pies nie może być pod opieką schroniska – chcemy mieć pewność,że paczka dotrze bezpośrednio do psiaka.

2. Bloger wybiera futro, które najbardziej oddaje tematykę bloga.

3. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

4. Termin zbiórki darów: od 20.11.2015 do 14.12.2015. Prezent wysyłamy do opiekuna psa na własny koszt do 3 dni od skompletowania.

5. Zbieramy (nowe bądź w bardzo dobrym stanie): karmę, miski, zabawki, legowiska, preparaty odrobaczające, obroże/szelki, przysmaki, smycze. Ważne: jeśli i Ty drogi czytelniku chcesz dołączyć do akcji i ofiarować jakiś prezent – uprzedź mnie, proszę, o tym, jaki przedmiot chciałbyś sprezentować!

6. Podarunki od czytelników przesyłane są pocztą/ kurierem/ paczkomatem na koszt nadawcy. Na terenie swojego miasta bloger może prezenty odebrać osobiście.

7. Opiekun obdarowanego psa przesyła zdjęcie paczki i czworonoga na adres mailowy blogera.

***

Komu ja będę starała się pomóc? Suczka, którą wybrałam znajduje się pod opieką Fundacji Zwierzęca Polana. Dopiero dziś pojedzie do domu tymczasowego z warszawskiej lecznicy Centrum dr. Seidla. Jej imię, które otrzymała tego wieczora, brzmi Frida. Ma około 10 miesięcy, waży 5 kg.

Frida jest psem właściwie dzikim, który swój pierwszy kontakt ze światem ludzi miał… gdy ci spuszczali na nią swoje wiejskie burki, aby w ten sposób przegonić ją poza teren swoich gospodarstw. Przeraża ją wszystko – nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że boi się własnego cienia. Kompletnie nie wie, jak funkcjonować w mieście wśród ludzi i innych psów, a każdy spacer jest dla niej źródłem ogromnego stresu. To sprawia, że przed domem tymczasowym stoi niezmiernie trudne zadanie oswojenia jej ze światem oraz przekonania, że my, ludzie, potrafimy być miłymi towarzyszami życia. To będzie długotrwały, powolny proces.

Może łatwiej przyjdzie się Fridzie zmierzyć się ze swoimi lękami, jeżeli pod choinkę dostanie od nas prezent? Chcesz pomóc jej zdobyć wiarę w ludzi? Pisz na: piesdokwadratu@gmail.com.

Frida najbardziej potrzebuje:

 • karmy Arion Joint & Mobility  – tylko po niej nie ma sensacji żołądkowych;
 • dobrej jakości, delikatnej karmy mokrej;
 • zabezpieczenia przeciwko kleszczom – najlepiej tabletek Bravecto;
 • morza podkładów higienicznych – nie zna koncepcji zachowania czystości w domu a do tego jest zbyt przestraszona, aby załatwiać potrzeby fizjologiczne podczas spacerów.

W gruncie rzeczy jednak przyda się jej wszystko, bowiem ze względu na swój stan psychiczny wydaje się, że Frida ma przed sobą długi pobyt w domu tymczasowym – przypuszczalnie upłynie sporo czasu, nim będzie na tyle obzeznana ze światem, aby mogła nadawać się do adopcji.

12307586_1637002829895960_9176493607962822381_oTo co – pomożecie?

Niniejszy wpis będzie na bieżąco aktualizowany wraz z informacjami napływającymi z domu tymczasowego – od Ewy, która opiekuje się Fridą z ramienia Fundacji Zwierzęca Polana.

  5 komentarzy do tekstu: „Projekt Prezent 2015

 1. Avatar
  BM
  24 listopada 2015 at 23:16

  Super akcja <3 . Pomogę.

  • Pies do kwadratu
   Pies do kwadratu
   26 listopada 2015 at 09:44

   Dziękuję!

 2. Avatar
  Karolina
  2 grudnia 2015 at 21:05

  Co uważacie o tym wpisie http://www.mojealergie.pl/pies-jako-prezent-uwazaj-na-alergie/ , pies chyba nigdy nie powinien być dawany jako prezent? Napiszcie co, o tym myślicie 😉

  • Pies do kwadratu
   Pies do kwadratu
   2 grudnia 2015 at 23:30

   Alergia jest na pewno jednym z czynników, który trzeba brać pod uwagę myśląc o sprowadzeniu do domu psa – i w takim kontekście odbieram podlinkowany przez Ciebie artykuł. Natomiast ofiarowywanie zwierząt, jako prezentów (czy też traktując sprawę bardziej wąsko – ofiarowywanie psów) to jest zazwyczaj zły pomysł. Pies, jakkolwiek może oficjalnie należeć do jednej osoby musi być co najmniej akceptowany przez wszystkich domowników i każdy powinien się na niego świadomie zgodzić.
   Inna sprawa, że okres świąteczno-noworoczny, kiedy można uzyskać sporo wolnego małym kosztem dnich urlopowych to niezły moment na odebranie szczeniaka (przemyślanego, własnego, świadomego zakupu, a nie prezentu!) – młody pies potrzebuje bardzo dużo uwagi i dzięki takiemu okresowi łatwiej jest ją zapewnić.

 3. Avatar
  5 grudnia 2015 at 09:50

  Jak tam zbiórka? U nas powoli spływają paczki. Głównie od moich znajomych. Obcy się nie deklarują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.