Instagram: 5 najfajniejszych psich kont

Instagram to nie tylko wyrafinowany food porn i piękne kadry z podróży. Konta na Instagramie ma wielu niesamowicie utalentowanych psich fotografów i… Nie tylko! Można tam znaleźć również całe mnóstwo osób, które z kynologią związane są od tej sportowej, obedience’owej strony. Chciałabym przybliżyć właśnie tę drugą grupę i pokazać Wam 5 psich kont na Instagramie, które śledzę z prawdziwą przyjemnością. Przy okazji, zapraszam Was do odwiedzenia kwadratowego Instagrama. A tymczasem… Zaczynamy!

1. Sane is boring (@saneisboring)

Alba ma trzy owczarki belgijskie malinois, Ninyę, Harję i Judasa, z którymi trenuje IGP (IPO). Zupełnie nie moja broszka? Możliwe. Rzeczywiście, maliniaki to rasa zdecydowanie nie dla mnie (magiczna granica!), a IGP różni się od mojego ukochanego obedience jak ogień od wody. Ale, ale! Alba jest niesamowicie pozytywną osobą, otwarcie pisze o problemach i sukcesach swoich psów, które tak zwyczajnie, po ludzku lubi, a do tego ma wspaniałe podejście do sportu. Potrafi szczerze cieszyć się zwycięstwami swoich znajomych oraz aktywnie wspierać ich w dążeniu do celu, umie ścigać się tylko ze sobą – to właśnie takie nastawienie staram się w sobie budować!

2. Anna Silvan (@hullerombullerpack)

Myślę, że w tej chwili to moje ulubione psie konto na Instagramie. Uważnie śledzę sportowe poczynania Anny i jej dwóch border collie, Devina i Tino. Jest na co popatrzeć, bo trio trenuje obedience, rally-o (które w Szwecji wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce) oraz agility. Te dwie ostatnie dyscypliny interesują mnie nieco mniej, natomiast z uwagą przyglądam się wszystkim postom dotyczącym obedience. Anna publikuje na Instagramie sporo filmów z treningów (odbywających się na pięknych, ciepłych psich halach!), nie pokazuje jednak wyłącznie dobrych momentów i technicznej doskonałości. Przeciwnie, można zobaczyć u niej walkę z problemami i ciekawe patenty na kwestie, z którymi zmagają się jej psy, a sama autorka przyznaje, że jej związek z obedience to taki love-hate relationship (a kto nie ma?!). Co więcej, Anna jest niesamowicie miła, a pod jej postami często rozwijają się ciekawe dyskusje.

3. Michelle Holmlund (@holmlundmichelle)

Michelle Holmlund reprezentowała Szwecję na Mistrzostwach Świata Obedience 2018. Razem z border collie Peak drugiego dnia zawodów stanęła na najwyższym miejscu podium. Oczywiście, zakwalifikowała się do finału, po którym uplasowała się na 17. lokacie z oceną bardzo dobrą. Bez wątpienia należy już do czołówki światowego obedience. Jej Instagram jest pełen filmów treningowych – szczególnej uwadze polecam InstaStories, gdzie pojawia się sporo urywków z zawodów i competition trainings. Michelle bardzo imponuje mi swoim spokojem podczas przebiegów. Nie wiem, jakie burze (i czy w ogóle jakiekolwiek) przewalają się przez jej wnętrze, muszę jednak przyznać, że na zewnątrz utrzymuje iście pokerowe oblicze.

4. Jennie Nygren Strandberg (@jenniiens)

Jennie oraz dwa border collie Reus i Juno i lapponian Efes. A także, rzecz jasna, obedience. Jennie publikuje sporo filmów i robi ładne zdjęcia. Do tego lewę rękę podczas chodzenia przy nodze trzymana w sposób, którego dziko zazdroszczę i kusi mnie mocno, żeby spróbować ogarnąć swoje ciało właśnie w tym kierunku. Jennie pisze posty po szwedzku, na szczęście jednak instagramowy algorytm tłumaczeniowy zwykle w miarę przyzwoicie sobie z nimi radzi… A kiedy akurat sobie zupełnie nie radzi zostaje cieszenie oczu filmikami.

5. Working whippet (@working.whippet)

Ten Instagram to moje niedawne odkrycie, zresztą konto jest relatywnie świeże, bo prowadzone od października zeszłego roku. Penny, jak przystało na whippeta, jest obłędnie słodka, ma absurdalnie fantastyczną figurę, ubiera się w szałowe wdzianka, a poza tym – jakże by inaczej! – trenuje obedience i naprawdę dobrze sobie radzi. Jeżeli macie ochotę pooglądać nietypowe rasy w tym zdominowanym przez border collie sporcie – to jest odpowiedni adres!

*

Instagram to istna kopalnia wiedzy i inspiracji w zakresie rozmaitych dyscyplin kynologicznych. Obedience, agility, dogfrisbee – just take your pick! Jakie są Wasze ulubione psie konta na Instagramie? Nie zapomnijcie podzielić w komentarzach linkami do Waszym zdaniem najlepszych, najbardziej wartościowych profili!

  4 komentarze do tekstu: „Instagram: 5 najfajniejszych psich kont

 1. Avatar
  Magda
  1 lutego 2019 at 09:43

  OOO dziękuję za informacje o Sportowym whippecie, uwielbiam tą rasę i myślałam, że śledzę już wszystkie tego typu konta a tu niespodzianka!:)

  • Pies do kwadratu
   Pies do kwadratu
   1 lutego 2019 at 11:21

   Cieszę się, że mogłam pomóc! 🙂

 2. Avatar
  Anita
  1 lutego 2019 at 17:34

  A ja uwielbiam konto szwedzkiej seterki Kenzie (@kenzie.theirishsetter) – nie dość że uroczy pies, urocze zdjęcia i europejskie czempionaty, to na dodatek burzy stereotypy i z powodzeniem bierze udział w zawodach obedience! Prawdziwy role model 🙂

  • Pies do kwadratu
   Pies do kwadratu
   1 lutego 2019 at 17:40

   Znam Kenzie (to prawda, jest mega urocza!), ale wydawało mi się, że startuje wyłącznie w rally-o. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.